Türkiye’nin En İyi 10 Pazarı

0 Comments
türkiye'nin en iyi pazarları

Ülkemiz insanları için hem ihtiyaç hem de en büyük kültürel miras olan pazarlar Türkiye’nin her şehrinde her mahallesinde kurulmaktadır. Pazarlara giden insanlar bütün pazarı gezerek en ucuz ürünleri aramaktadır. Tabi kuruldukları yerlere göre popülaritesi farklı birçok pazar mevcuttur.

Kaydol sonraki alışverişin için %80'e varan indirimleri kaçırma!

Signup now and receive an email once I publish new content.

I will never give away, trade or sell your email address. You can unsubscribe at any time.

Bu Pazarlardan En İyileri Hangileridir?

1- Aşağı Ayrancı pazarı, Ankara Dikmen’de kurulan bu pazar bütçesi hem düşük hem de yüksek kişilere hitap etmektedir.

2- Güzelyalı pazarı, İzmir’de bulunan bu pazar geleneksel pazar olarak isimlendirilmiş ve tüm şifalı otların bulunabileceği bir pazardır.

3- Bodrum Mazı köylü pazarı, el dokuması halı ve kilimlerin bulunabileceği meşhur bir pazardır.

4- Fatih çarşamba pazarı, İstanbul’da bulunan bu pazar şehrin en büyük ölçekli pazarı olduğu düşünülmektedir. Sabah saat 5 civarı açılan bu pazar gece geç saatlere kadar açık kalmaktadır.

5- Yeşilköy çarşamba pazarı, merkezden uzak olan bu pazara ulaşım otobüs turları ile yapılmaktadır. Pahalı olması ile şikayet edilen bu pazarda standartlardan yüksek kalitede ürün satılmaktadır.pendik pazarı

6- Bolu köylü pazarı, Bolu merkezde yer alan bu pazar genellikle kadın satıcılardan oluşması ile dikkat çekiyor. Köy ürünlerinin satıldığı bu pazarda köy ekmeğinden kurutulmuş meyvelere kadar bütün ürünler satılmaktadır.

7- Alaçatı antika pazarı, İzmir Çeşme’de bulunan ve organik ürünlerin satıldığı bu pazar o kadar meşhurdur ki Yunan adalarından dahi alışverişe gelenler vardır.

8- Beşiktaş cumartesi pazarı, daha çok tekstil ürünlerinin satıldığı bu pazarda kredi kartı kullanılmaktadır.

9- Ulus perşembe pazarı, İstanbul’da dik bir yokuş üzerine kurulmuş olan bu pazarda kredi kartı ile alışveriş mümkündür.

10- Kadıköy salı pazarı, içerisinde kadınlara özgü kahvehanesi bulunan ve 1900 adet tezgahtan oluşmaktadır.  Bunun yanında Pendik Pazarını’da Anadolu yakasında alternatif olarak düşünebilirsiniz.

Sponsored Ads

Yorum Yap